Národní týden pro rodinu

Nemám čas, to se nedá stihnout, jak ušetřím čas… Kdo by neznal takové nebo podobné povzdechy? Kolikrát za den nás napadnou… a kolikrát jim podlehneme. Bohužel nemáme pro Vás žádný recept na to, jak se jich zbavit. Ale máme nabídku: Připojte se k nám jako rodina nebo organizace a prožijte čas spolu.

Tyden-pro-rodinu-banner-1000-370-px-verze01

Rodinný svaz ČR vyhlašuje každý rok Týden pro rodinu – týden plný událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně trávenému času.

V roce 2020 nabízí svaz netradičně hned několik Týdnů pro rodinu v reakci na koronavirovou pandemii. Prostřednictvím svých členských center pro rodinu zorganizoval programy dostupné všem – elektronickou formou. Cílí na rodiny s dětmi, seniory, snoubence, manžele i osamělé. Děkuje složkám IZS za obětavost. Vzhledem k izolaci mnohých seniorů a dalších nemocných zve k celostátní iniciativě Dopis pro dědečka, Dopis pro babičku, kdy rodiny s dětmi mohou napsat dopis a nakreslit obrázek pro neznámé seniory.

Klasický 13. ročník Týdne pro rodinu se v důsledku pandemie přesouvá na květen 2021.

Týden pro rodinu je každoročně vyhlašován kolem 15. května. Tento den byl v roce 1994 na valném shromáždění Organizace spojených národů ustanoven Mezinárodním dnem rodiny. Smyslem Týdne pro rodinu je ocenit všechno dobré, co v rodinách nacházíme: místo důstojného růstu i stárnutí, nekonečnou trpělivost při výchově, obětavost i velkorysost, úsilí investované do budování kvalitních vztahů, solidaritu, úctu a věrnost. 

Statistiky říkají, že více než polovina rodičů školáků není spokojena s množstvím času, který věnuje svým dětem a jen třetina rodičů je spokojena s množstvím času, který věnuje svému protějšku. 

Čas totiž nejsou jen peníze. Kdo investuje čas v rodině, investuje do vztahů. Týden pro rodinu nabízí mnoho příležitostí. Informace o akcích v celé republice najdete pohromadě na speciálním webu Týdne pro rodinu